Zur Navigation | Zum Inhalt
Dobrá rada: dodržujte předepsanou rychlost v obci. Po dohodě s Policií ČR se nám podařilo zajistit namátkové měření rychlosti.
 
Informace obce
Povinné očkování psů Tisk E-mail
Obecní úřad Sosnová oznamuje, že povinné očkování psů proběhne v termínu 28.5.2007. 
  • V lokalitě Ramš:             14:30 – 14:45 hod
  • V lokalitě Sosnová:         15:00 – 15:45 hod 

V ostatní dny vakcinace ve veterinární ordinaci v ordinačních hodinách.

  • Pes musí být předveden osobou starší 15 let a opatřen pevným vodítkem a náhubkem.
  • Vakcinace se provádí na náklady majitele zvířete.
  • Povinnost vakcinace psů proti vzteklině 1 krát ročně je nařízena ustanovením § 4 zákona č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů (veterinární zákon). Porušení této povinnosti je postihováno podle § 71 a § 73 veterinárního zákona.
  • Na vyžádání může být provedeno očkování i proti ostatním nemocem psů a koček.
  • Přineste s sebou očkovací průkaz.

Ceník:

  • Očkování proti vzteklině:                      Kč 120,-
  • Kombinace (psinka, vzteklina aj.):     Kč 270,-

Očkování koček (nepovinné) je za stejné ceny.

 

 
O čem se mluví Tisk E-mail

Vážení spoluobčané, dovolte mi pár poznámek.

Jistě jste postřehli, že přípravné práce pro výstavbu přeložky silnice I/9 již byly zahájeny. Vysoké jeřáby, které se pohybovaly po loukách v okolí Sosnové, přehlédnout snad ani nešlo. Energetici některé sloupy zvyšovali, a dva z nich, které jsou přímo u budoucí mimoúrovňové křižovatky, se posouvají o pár metrů dál. Cílem těchto prací je zajistit, aby dráty vysokého napětí byly dostatečně vysoko nad vozovkou na přemostění.

besip1.jpg S výstavbou přicházejí i nesnáze: zablácená vozovka, zdevastovaná louka a jistě přijdou i další problémy. Investor a dílo provádějící firmy mají povinnost uvést vše do původního stavu, udržovat čistou komunikaci a co nejméně narušovat život v obci.

Touto cestou Vás proto žádám, pomozte nám všechny negativní dopady monitorovat, abychom mohli včas od příslušných institucí a firem žádat nápravu.

Druhá moje poznámka směřuje k řidičům, kteří v obci často porušují pravidla silničního provozu. Především rychlost a průjezdy jednosměrkou v protisměru. Chápu, že zatímco pro některé je jízda autem nebo na motorce pouhou nutností, pro jiné je to i zábava, radost a adrenalin. Jenže silnice v obci není závodní trať. Zejména v naší vsi bychom měli dobře vědět, jak závodní dráha vypadá. Je uzavřená a neběhají po ní děti.

Už dlouho hledáme řešení, jak těmto pseudozávodníkům zabránit v tom, aby někoho zranili. Mluví se o kamerách, hrbech na silnici, retardérech, zúžení vozovek. Každé z těchto řešení však má svoje proti: stojí peníze nás všech, obtěžuje slušné lidi a blbům stejně nezabrání.

 

Celý článek...
 
Upozornění na omezení provozu autobusů 30.4. a 7.5. Tisk E-mail

Vážení občané,

odbor dopravy Krajského úřadu Liberekého kraje si Vás tímto dovoluje upozornit na omezení provozu linkové autobusové dopravy ve dnech 30.4.2007 a 7.5.2007.  V uvedených dnech, jedná se o pondělky předcházející státním svátkům v úterky 1. a 8.5.2007, nebudou provozovány tzv. "školní" autobusové spoje, tj.spoje obvykle označené negativní značkou 40 nebo 72, obvykle provozované mezi 6:30 - 8:00 a 12:00 - 18:00 ve dny školního vyučování. Omezení, které bylo stanoveno již při tvorbě jízdních řádů na podzim loňského roku, vychází z předpokladu, že v uvedené dny bude na mnoha školách vyhlášeno ředitelské volno. Omezení provozu linkové autobusové dopravy ve dnech 30.4.2007 a 7.5.2007 jsou nezbytná z důvodu účelnosti vynakládání finančních prostředků na zabezpečení základní dopravní obslužnosti.

Poznámka OÚ: Místní dopravy (MHD) se toto omezení netýká.

 

 
Jak na to? Tisk E-mail

besip.jpg Když pokouše pes dítě, je to událost závažná a smutná. Ještě závažněji a zřejmě s tragickými následky by mohla dopadnout srážka dítěte s autem. Zatím se naštěstí nic takového u nás nestalo. Je ale pravda, že mnozí řidiči jezdí po naší obci jak závodníci a malé dítě tento nebezpečný stav nevnímá.

Na mnohých jednáních zastupitelstva se diskutovala různá řešení, jak neukázněné řidiče umravnit. Nejčastějším návrhem bylo vybudovat na hlavním tahu silnice od vjezdu do obce směrem k hřišti a dál k návsi zpomalovací pásy, tzv. retardéry. Je to technické opatření, které určitě donutí řidiče zpomalit. Na druhé straně zpomalení při velké rychlosti nese sebou hluk ze skřípění brzd a z opětovného rozjíždění. Jedná se o náklad obce vyvolaný určitou menšinou, která nerespektuje zákony této republiky. Máme se vydat touto cestou  a nebo si říci, že každý dospělý člověk by měl jednat zodpovědně a neohrožovat ostatní občany?

Celý článek...
 
Upozornění - očkování lišek Tisk E-mail

ockovanilisek1.jpg

Vakcinace lišek proti vzteklině - upozornění pro občany. V průběhu dubna proběhne na území okresu Česká Lípa vakcinace lišek proti vzteklině. V zájmu ochrany zdraví svého i svých domácích miláčků si přečtěte přiložené dokumenty vydané Krajskou veterinární správou.

 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 Následující > Konec >>

Výsledky 226 - 234 z 244