Zur Navigation | Zum Inhalt
Poplatky v roce 2016: svoz komunálního odpadu (popelnice) - Kč 350/osoba.
 
Přehled zpráv
Internet Tisk E-mail

nvtvnost.jpg Máme za sebou 75 dní provozu internetových stránek obce v novém kabátě. Není to sice mnoho, ale pokusím se učinit pár závěrů. A našim webovým stránkám budu pro zjednodušení říkat Internet.

Návštěvnost Internetu se postupně zvyšuje, v současné době je to zhruba dvacet návštěv denně, šest set za měsíc. Z toho plyne, že nám tu vedle Sosnováčku začíná vznikat druhé informační médium.

Celý článek...
 
Soutěž "O nejhezčí kraslici" Tisk E-mail

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě vyhodnotilo soutěž "O nejhezčí kraslici". Na 1. místě se umístila Nikola Růžičková, výborně dopadla i celá mateřská školka ze Sosnové.

soutezkraslice1.jpg

soutezkraslice2.jpg


 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujeme, dobrá práce.

 
Jak na to? Tisk E-mail

besip.jpg Když pokouše pes dítě, je to událost závažná a smutná. Ještě závažněji a zřejmě s tragickými následky by mohla dopadnout srážka dítěte s autem. Zatím se naštěstí nic takového u nás nestalo. Je ale pravda, že mnozí řidiči jezdí po naší obci jak závodníci a malé dítě tento nebezpečný stav nevnímá.

Na mnohých jednáních zastupitelstva se diskutovala různá řešení, jak neukázněné řidiče umravnit. Nejčastějším návrhem bylo vybudovat na hlavním tahu silnice od vjezdu do obce směrem k hřišti a dál k návsi zpomalovací pásy, tzv. retardéry. Je to technické opatření, které určitě donutí řidiče zpomalit. Na druhé straně zpomalení při velké rychlosti nese sebou hluk ze skřípění brzd a z opětovného rozjíždění. Jedná se o náklad obce vyvolaný určitou menšinou, která nerespektuje zákony této republiky. Máme se vydat touto cestou  a nebo si říci, že každý dospělý člověk by měl jednat zodpovědně a neohrožovat ostatní občany?

Celý článek...
 
Noviny z naší školky Tisk E-mail

policie.jpg Dnes, 18.4.2007 jsme měli ve školce vzácnou návštěvu.  Z České Lípy za námi přijeli 3 policisté státní policie České republiky. Přijeli policejním autem, do kterého jsme si mohli sednout, prohlédnout a dokonce i zahoukat sirénou! Neslyšel jsi, taťko, neslyšelas´ maminko, houkat před polednem policejní auto v Sosnové? Tak to jsem houkal já u nás na zahradě!!!

 

Ve třídě nám páni policajti vysvětlovali, jak se chovat na silnici i k sobě navzájem. Museli jsme si dokonce sáhnout do svědomí, když se nás ptali, jak moc jsme hodní, ohleduplní a poctiví. Dostali jsme policejní bonbón a policisté říkali, že kdo nemluví pravdu, tomu po něm zmodrá nos. To bylo poprvé, co paní učitelky slyšely větu :“JÁ NECHCI BONBÓN....“ 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 Následující > Konec >>

Výsledky 531 - 540 z 563