Zur Navigation | Zum Inhalt
Výzva: Máte zájem přispět k obsahu našich webových stránek? Kontaktujte administrátora nebo obecní úřad.
 
Zprávy ostatní
Ohlédnutí za 5. školou bezpečné jízdy Tisk E-mail

skolabezpjizdy2012.jpg V sobotu 19.1.2013 proběhl na autodromu v Sosnové pátý ročník školy bezpečné jízdy pro občany Sosnové. Ve spolupráci s vedením autodromu, vedením obce a pracovníky českolipské nemocnice jej připravilo občanské sdružení Motor Sport Sosnová. Tradičně pod dohledem instruktora Miroslava Kláska zhruba 30 účastníků prošlo teorií přetáčivých a nedotáčivých smyků, krizového brždění, úhybných manévrů a dalších řidičských dovedností, o nichž doufáme, že je nikdy nebudeme v běžném provozu potřebovat. K prohloubení či zopakování znalostí na poli zdravovědy přispěla pěkná instruktáž “árové” staniční sestry z českolipské nemocnice paní Jiřiny Škrletové.

Hezké mrazivé počasí zajistilo na smykových plochách takovou klouzavost, že donutit vozidla k zatáčení bylo téměř nemožné a adrenalinové hodiny šlo vytočit již při rychlostech kolem 30 km/hod. Reportáž ze školy bezpečné jízdy odvysílal Český rozhlas, jehož reportér vyzpovídal během dopoledne řadu účastníků. V závěru akce byli zájemci svezeni instruktory, které i letos zajišťovali piloti z české rallyové scény.

Těšíme se na další ročník a děkujeme vedení obce, vedení autodromu v Sosnové, vedení českolipské nemocnice a všem instruktorům za vstřícnost při pořádání této akce. I letos platí naše motto: jestli to některému z účastníků pomůže při řešení krizovky na silnici či v životě, pak byl účel splněn do puntíku.

Na závěr jedna z mnoha rad: člověk většinou brzdí velmi váhavě. Jste-li v krizové situaci a potřebujete brzdit, nebojte se brzdový pedál sešlápnout razantně.

Za Motor Sport Sosnová Jaromír Antoš

 
Jestli už kvetou bledule ... Tisk E-mail

Jo, už kvetou. V uplynulých týdnech jsme dostali přes web pár dotazů, jestli už kvetou v Pekle bledule. No a tak potvrzujeme, že kvetou. Ale nenechte se zmást, přiložené fotografie nejsou z Pekla, ale ze stavidla za Peklem, kde jsme se byli podívat, jak někdo vystavěl hrázky, aby voda netekla, kudy nemá a tekla, kudy má.

Jaromír Antoš

zapeklem20122803_1.jpg zapeklem20122803_2.jpg

Celý článek...
 
Statistika nuda je ... Tisk E-mail

statistika_nuda_je.png Nejprve začněme pohádkovou písní Zdeňka Svěráka:

Je statisticky dokázáno,
že slunce vyjde každé ráno,
a i když je tma jako v ranci,
noc nemá celkem žádnou šanci.

A teď fakta. Český statistický úřad zveřejnil první předběžné výsledky ze sčítání lidu konaného v loňském roce. Protože jsem tvor zvědavý, nahlédl jsem do nich (najdete je tady: http://www.czso.cz/) a zjistil jsem, že:

  • v Sosnové je 210 obydlených bytů a nejméně ve 143 z nich se mohou obyvatelé kouknout na internet.
  • o trochu víc obyvatel topí plynem nebo elektřinou než uhlím či dřevem
  • v devíti obydlených bytech se netopí ani kamny, ani ústředním či etážovým topením, takže mě napadá, že se v nich topí buď sluníčkem nebo mikrovlnkou.
  • v pěti obydlených bytech se jako palivo nepoužívá ani dřevo, ani plyn, ani elektřina, uhlí, koks či brikety. Že by geotermální energie?

Statistika shrnuje i údaje o obyvatelstvu: věková struktura, vzdělanost, národnost. Vypadá to, že v Sosnové není žádný příslušník řádu Jedi ze Star Wars, ach jo. Údajně jich bylo při sčítání zjištěno několik tisíc.

Statistika nuda je, má však cenné údaje,
neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí.

Údaje týkající se Sosnové jsem stáhl do souboru, takže se můžete pustit do vlastní analýzy. Ke stažení zde.

Jaromír Antoš

 
4. škola smyku (bezpečná jízda) pro sosnovské občany Tisk E-mail

Skolasmyku2010Sos-7.jpg Dne 3.3.2012 (sobota) se na autodromu v Sosnové uskuteční ve spolupráci s vedením autodromu, Obecního úřadu Sosnová a občanského sdružení Motor Sport Sosnová již čtvrtá škola smyku pro sosnovské občany.

Předběžný program:

09.00 - prezence
09:15-10:00 - teorie bezpečné jízdy v učebně
- poté budou účastníci rozděleni do 3 skupin a postupně se vystřídají v sekcích: slalom, kluzná plocha v zatáčce, kluzná plocha na rovině, kde si za účasti instruktora mohou vyzkoušet své dovednosti při ovládání vozu.

Školu smyku absolvuje každý ve svém vozidle a na vlastní nebezpečí. Protože je počet účastníků omezen (max cca 30 účastníků), je třeba se přihlásit e-mailem na adresu: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny . V přihlášce uveďte jméno a adresu.

Účast na akci je zdarma, podmínkou je řidičský průkaz skupiny B, vůz a doklady od vozu.

Jaromír Antoš

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>

Výsledky 21 - 30 z 48