Zur Navigation | Zum Inhalt
Poplatky v roce 2019: parkovací místo - Kč 500,-
 
Zprávy ostatní
Dobrovolníkem v Mexiku - ohlédnutí za besedou Tisk E-mail

huasca.jpg Ve středu 16.6.2010 se v budově Obecního úřadu v Sosnové uskutečnila beseda s ing. Filipem Šenou o jeho působení v Mexiku. Filip je výborný vypravěč a s pomocí projekčního plátna vytvořil poutavý pořad o svém dobrovolnickém konání ve vzdálené zemi. Zajímavé postřehy, zkušenosti i náměty k zamyšlení.

Bohužel, účastníků na debatě bylo velmi málo, s lítostí jsme viděli, že více jich bylo nesosnovských, přestože jsme se snažili akci zpropagovat. Jak vidno, špatně, nerozdává-li se předvolební guláš, nepomůže nic.

Své poznatky Filip Šena soustředil do dvou dokumentů, které obec Sosnoová coby oficiální partner této mexické mise ráda publikuje na svých internetových stránkách.

ke stažení - Shrnutí působení v rámci projektu
ke stažení - Materiál týkající se ekoturismu (cca 19MB)

Máte-li zájem, můžete se do Mexika podívat alespoň prostřednictvím těchto reportů nebo blogu Filipa Šeny. Další vývoj mexického projektu je shrnut v rozhovoru zveřejněném na http://www.i-noviny.cz/rozhovor/clovek-citil-vetsi-zodpovednost.

Děkujeme ing. Filipu Šenovi za zajímavou přednášku a těšíme se na další případná pokračování.

Jaromír Antoš

 
Útok hackerů na náš web Tisk E-mail

hacker.jpg S jistým potěšením, ale zároveň znechucením, jsem zaregistroval útok tureckého hackera na náš web.

Potěšilo mne to proto, že mu vůbec stálo za to se naším webem zabývat. Předpokládám, že česky moc neumí. A také to, že hacker byl z kategorie těch spíše dobrých (moc neškodil, spíš upozorňoval a ještě se omlouval).

Znechutilo mne to proto, že mi hacker jednak přidělal práci, ale především dokázal, že zabezpečení hostingu u našeho poskytovatele není zrovna z nejlepších. Doufám, že na Banánu zjednají ráznou nápravu,

Takže se omlouváme všem návštěvníkům za nechtěnou upoutávku na Turecko. Bohužel ve světě informačních technologií je možné leccos ... kdo ví, co přijde příště Smile.

And for hacker: Thank you, Mr. Hacker, for your benevolence. Your admin. Cool

 

 
Na výletě Tisk E-mail

ervenec_036.jpg Venku už je opravdové jaro, příroda letos hodně spěchá, aby nám ukázala všechny své barvičky a my-děti i dospěláci ze školky a z družiny-, jsme se rozhodli, že se vydáme na výlet. V naší Sosnové se nám sice moc líbí, lesy jsou kolem dokola, máme tu i svá oblíbená místečka, svůj nejmilejší strom, ale nožičky se chtěly proběhnout i po jiném kopci, v jiném lese, v jiné krajině.

A tak jedno slunečné ráno, v jeden předvelikonoční den jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží a čekali jsme na náš vláček, který nás měl dovézt do JEDLOVÉ. Už jede! Chtěli jsme počítat vagonky, ale co to? Přijel jenom jeden! Jestlipak se do něj vůbec vejdeme? Ale vešli jsme se a ještě zbylo místo pro ostatní cestující. Dobrou náladu nám nezkazila ani nastupující paní, která, když nás všechny viděla, spustila místo pozdravení: „Panebóóóže! Jééééžišmarjááá!  To je hrozný! Ách jo, už to zase začíná!“

 

Celý článek...
 
Pozdrav mexických Indiánů do ČR Tisk E-mail

V loňském roce jsme na tomto webu informovali v reportáži Náš člověk v Mexiku o aktivitách Filipa Šeny. Pokud od té doby sledujete jeho články například na http://www.communityinspiration.com/, jistě mi dáte za pravdu, že jde o zajímavý projekt zprostředkovaný nám Filipem naprosto výjimečným způsobem. ci_valentyn.jpg Rádi bychom proto upozornili na další etapu v této oblasti rozvojového vzdělávání. 

A slovy Filipa Šeny: 

Milí přátelé, kolegové,

přeji vám z džungle se svými indiánskými studenty krásný svátek lásky a přátelství. Studenti sami vám představují sebe a své rodiny svou „měsíční angličtinou" ve fotogalerii na adrese: http://my.opera.com/filippo-communityinspiration/albums (další informace, fotky a novinky přímo z "terénu" lze nalézt v sekci "blog").

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>

Výsledky 31 - 40 z 48