Zur Navigation | Zum Inhalt
Poplatky v roce 2019: svoz komunálního odpadu (popelnice) - zdarma.
 
Bytosti z jiného světa v okolních lesích Tisk E-mail
Pondělí, 07 květen 2007
azeroth2007.jpg Během víkendu od 27.4. do 29.4.2007 mohli návštěvníci lesů za Sosnovou, přesněji mezi Lesnou a autodromem, narazit na podivně vyhlížející postavy. Přinášíme proto příspěvek od Kateřiny Krčmářové, který nám tuto záhadu vysvětlí.

 

Bytosti z jiného světa v lesích

Již čtvrtým rokem se v okolí Sosnové konala akce s názvem Azeroth. Jde o fantasy bitvu podle počítačové hry Warcraft III., převážně se jí účastní mladí lidé z celé republiky a jejich počet rok od roku stoupá. Letos jich bylo v Sosnové hodně přes dvě stě. Těmto akcím se spíše než bitvy říká „dřevárny“ a to z důvodu, že se nejedná o rekonstrukci jedné bitvy s použitím odpovídající dobové zbroje, jak je zvykem např. u napodobení středověkých bitev, ale o použití imitací zbraní vyrobených ze dřeva, umělé hmoty, papíru apod. Průběh celého dění je rovnoměrně rozdělen na dva dny.

Popularita „dřeváren“ roste a a během sezóny se jich pořádá na desítky po celé republice.

Na Azerothu jsou účastníci rozděleni do čtyř ras (orkové, lidé, nemrtví a elfi) a část tvoří cizí postavy, které nenáleží žádnému národu, avšak mají dějově důležitou úlohu. Pro představu můžeme jmenovat bandity, ledové troly, murloky. Postavy se řídí předem připraveným příběhem a úkoly, které jim jsou během dne zadávány. Přestože se nezasvěceným může zdát, že chování účastníků je zcela nahodilé, opak je pravdou a celý děj má pevná pravidla.

Letošní ročník byl jistě i pro nezasvětcené pozorovatele velice působivý. Bylo možne zde spatřit precizně vyrobené kostýmy a působivě vyrobené kulisy měst i jiných stanovišť jako třeba hřbitov vyzdobený náhrobními kameny.

Řadu informací můžete nalézt například na webových stránkách http://www.azeroth.cz/, fotografie ze Sosnové na http://picasaweb.google.com/kobetic/Azeroth2007

Komentáře:

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment!

Aktualizováno ( Čtvrtek, 14 červen 2007 )