Zur Navigation | Zum Inhalt
Poplatky v roce 2019: poplatek za psa činí Kč 50, za každého dalšího Kč 75,-
 
Tisk E-mail

Seznam všech rozpočtových, příspěvkových, zřizovaných, řízených a jiných organizací, které jsou povinným subjektem zřízeny nebo jsou jakkoli pravidelně navázány na rozpočet obce:


Mateřská škola Sosnová - příspěvková organizace

Sídlo: Sosnová 49, 470 01 Česká Lípa
IČO: 727 42 160
IZO: 600 074 129
Zřizovatel: Obec Sosnová
Ředitelka školy: Bc. Jana KŘÍŽOVÁ
Telefon: 487 520 893 - mateřská škola, 773 520 893 - ředitelka školy
E-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Škola vykonává činnost:

Mateřská škola - kapacita 50 dětí
Školní družina - kapacita 25 žáků
Školní jídelna - kapacita 75 jídel
Doplňková činnost: vaření obědů pro důchodce
Provozní doba: Pondělí - pátek 6.15 - 16.00 hod.

1. Historie

skolka_old.png Vznik mateřské školy v Sosnové se dle školní kroniky datuje k 1.9.1945. Mateřská škola byla umístěna v přízemí budovy obecné školy, v bytě bývalého řídícího učitele. Obecná, později Základní devítiletá škola je v obci zrušena k 1.9.1979 a od tohoto data v budově sídlí pouze mateřská škola. Během své dlouhé existence byla jednou na období 7 měsíců uzavřena z důvodu špatné docházky dětí, 1.9.1964 zrušena pro nedostatek dětí a zřízen dětský útulek, který byl v provozu 1 rok, a od 1.9.1966 do současnosti je zde opět mateřská škola.

Od 1.9.1998 poskytuje škola i zájmové vzdělávání ve školní družině.

2. Současnost

skolka_new.png Mateřská škola se nachází v klidné části obce, obklopena přírodou. Stojí uprostřed zahrady s travnatou plochou, se vzrostlými stromy a keři. Zahradní prvky umožňují herní a pohybovou aktivitu dětí. Svou velikostí, počtem dětí, jejich věkovým složením a místními podmínkami je charakterizována jako škola rodinného typu.

Poskytuje předškolní výchovu a vzdělávání dětem z Obce Sosnová, dětem z okolních spádových obcí, ale také z nedaleké České Lípy. Kapacita mateřšké školy je 50 dětí. Škola zároveň poskytuje činnost školní družiny s kapacitou 25 žáků. Je určena převážně pro děti ze Sosnové, navštěvující ZŠ Dr. Miroslava Tyrše v České Lípě. Součástí je i služba dovoz žáků ze základní školy do školní družiny.

Vlastní školní jídelna zabezpečuje stravování dětí, žáků, zaměstnanců školy a v rámci sociálního programu obce i vaření obědů pro seniory.

Provoz školy zajišťuje kvalitní tým pracovníků čítající 6 zaměstnanců.

Sama budova vzhledem ke svému stáří přináší řadu starostí provozního rázu. Ve svém počátku byla částečně upravena a přizpůsobena podmínkám tehdejší mateřské školy. Dnes je naší snahou a záměrem tyto podmínky ve spolupráci se zřizovatelem postupně přizpůsobit potřebám školy současné.

Našimi partnery a spolupracovníky jsou zákonní zástupci, zřizovatel a další státní a kulturní instituce a soukromé subjekty.


Kulturní dům Sosnová

Popis: Kulturní dům Sosnová není samostatným subjektem. Prostory Kulturního domu jsou využívány k pořádání kulturních a sportovních akcí (taneční zábavy, dětské besídky, turnaj ve stolním tenisu, setkání důchodců, svatby, školení a schůze atd.). Prostory je možné pronajmout na konkrétní akci.

Ceník pronájmu - čtěte zde